Czego można się spodziewać po ostatniej katastrofie Bitcoina

Więc, Bitcoin znowu się rozbił; tym razem spadł z 11.000 dolarów do 10.280 dolarów. To tylko potwierdza, że Bitcoin jest ponownie związany zakresem, między 11.000 dolarów i 10.000 dolarów z tolerancją 500 dolarów po obu stronach.

Jak w przypadku każdego innego wypadku, ten artykuł określi przyczynę wypadku i wskaże, czego można się tu spodziewać.

Rynki poruszają się jednomyślnie

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć o tym zderzeniu jest to, że nie było ono zlokalizowane; tzn. zderzenie nie było tylko dla Bitcoin lub szerszego rynku kryptograficznego, ale był on świadkiem na rynkach akcji, metali takich jak złoto, srebro, itp.

To niesamowite, jak rynek kryptograficzny zsynchronizowany jest z szerszym, tradycyjnym rynkiem. Ta korelacja nie jest tylko zaskoczeniem, ale jest widoczna od ponad miesiąca.

Chociaż wydaje się, że pakiet bodźców fiskalnych mających na celu złagodzenie niedostatków spowodowanych przez COVIDa zadziałał, domek z kart, który został zbudowany na jego szczycie, stoi w obliczu niepokojących wiatrów. Dobrą miarą metaforycznych wiatrów jest VIX CBOE, który znajduje się wygodnie powyżej 20 znaków i uderzył w wysoki 31.

Im wyższy jest VIX, tym większa jest zmienność i niepewność rynku. Ta metryka zazwyczaj skoki podczas niestabilnych warunków rynkowych, takich jak recesja z 2008 roku lub przed interwencją federalnych podczas pandemii COVID.

Tak więc, oto kilka powodów, dla których ten krach może mieć miejsce

Strach przed kolejną falą COVID w Wielkiej Brytanii i mówi o zamknięciu. Kolejna blokada na pewno zaszkodzi gospodarce Wielkiej Brytanii, a to z pewnością wzbudza niepokój inwestorów.
Negocjacje w sprawie nowej ustawy stymulującej COVID w USA i jej wpływ na wybory.

Czego można się spodziewać?

Co do ceny Bitcoina – obecnie wynosi ona 10.460 dolarów, próbując odzyskać opór za 10.500 dolarów. Jednak w codziennym przedziale czasowym niedźwiedzi krzyżówka właśnie wychyliła głowę, a więc możemy spodziewać się kilku kolejnych spadków. Być może będzie to kłótnia z poziomem 10.500 dolarów, a następnie zamiatanie na niższe poziomy 10.000 dolarów.

W przypadku VIX powyżej 20, możemy spodziewać się gwałtownych zmian cen na rynkach akcji. Ze względu na jego korelację, możemy spodziewać się tego samego dla bitcoin. Dlatego też, delewarowanie może być tutaj najlepszym pomysłem.

Na koniec, ale nie mniej ważne, nigdy nie ufaj weekendowej pompie/dumpingu, ponieważ Bitcoin ma tendencję do powtarzania swoich kroków, gdy zaczyna się nowy tydzień.

Comments are closed.